Wznowienie zajęć - obostrzenia

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA

Ja, niżej podpisany(a) ________________________________________________________

jako przedstawiciel ustawowy małoletniego ________________________________________

zawodnika klubu „MKS ZJEDNOCZENI STRYKÓW” zwanego dalej

“Klubem” oświadczam co następuje:

Zostałem poinformowany przez Klub, że:

1. Klub planuje powrót do treningów od dnia 18-05-2020 z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, które na dzień dzisiejszy będą dotyczyły w szczególności:

· ograniczonej liczby osób na obiekcie – maksymalnie 22 zawodników + 4 trenerów i braku możliwości przebywania na obiekcie innych osób niż wyżej wymienionych (za wyjątkiem obsługi obiektu);

· weryfikacji liczby uczestników;

· dezynfekcji urządzeń i sprzętu sportowego;

· obowiązku dezynfekcji rąk przed każdym wejściem i opuszczeniem obiektu;

· braku możliwości korzystania z szatni oraz zaplecza sanitarnego, za wyjątkiem WC;

· wszelkich innych działań, które będą zmierzały do zapewnienia bezpieczeństwa oraz minimalizacji ryzyka zakażenia; a które mogą ulec zmianie/zostać doprecyzowane w zależności od brzmienia przepisów powszechnie obowiązujących, względnie zaleceń właściwych organów np. Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jak również na skutek regulacji wprowadzonych przez właściciela/zarządcę obiektu.

1. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu Klub będzie dążył do zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy uczestnikami treningu.
  2. Świadoma i dobrowolna decyzja o powrocie do treningów należy do przedstawiciela ustawowego każdego zawodnika z osobna i nie zostaje odgórnie narzucona przez Klub.
  3. Nie ma gwarancji, że udział w treningach nie spowoduje zwiększenia ryzyka zakażenia koronawirusem i wystąpienia choroby COVID-19. Przedstawiciel ustawowy zawodnika ma świadomość, że ryzyko takie istnieje i że w/w choroba może prowadzić do ujemnych skutków dla zdrowia i życia zawodnika.

5.

innej niezbędnej pomocy do bezpiecznego udziału w treningu. W takich sytuacjach kontakt trenera (innej uprawnionej osoby) z zawodnikiem odbywać się będzie z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa.

1. Zawodnik znajduje się w bardzo dobrej formie fizycznej, nie posiadam żadnych chorób ani kontuzji, nie zaobserwowałem u zawodnika ani osób, w otoczeniu których przebywał w ciągu ostatnich 14 dni żadnych przejawów koronawirusa (w szczególności gorączki powyżej 37 stopni, kaszlu, duszności itd). Ponadto, zawodnik nie przebywa w kwarantannie/izolacji oraz nie był zagranicą w ciągu ostatnich 14 dni. Zobowiązuję się niezwłocznie powiadomić Klub o każdej zmianie okoliczności wskazanych w zdaniu pierwszym, a także rezygnacji z udziału zawodnika w treningu w przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów.
  2. Na wypadek zakażenia koronawirusem w toku treningu lub dojazdu na trening lub powrotu z treningu nie będę wnosił żadnych roszczeń wobec Klubu.
  3. Wyrażam zgodę na kontrolne sprawdzanie temperatury ciała zawodnika przez trenera z użyciem bezdotykowego termometru. Przyjmuję do wiadomości, że Klub zaleca aby regularnie monitorować temperaturę ciała i dokonywać jej sprawdzenia co najmniej dwa razy dziennie.
  4. Przyjmuję do wiadomości i wyrażam zgodę, na możliwość niedopuszczenia zawodnika do treningu przez Klub (trenera) w drodze jednostronnej decyzji, w przypadku jeżeli zostaną zauważone jakiekolwiek objawy mogące mieć wpływ na okoliczności opisane w niniejszym oświadczeniu, a także jeżeli kontrolne sprawdzenie temperatury ciała wykaże wartość powyżej 37 stopni.
  5. W przypadku zawodników, którzy nie posiadają aktualnie ważnych badań lekarskich, dodatkowo oświadczam, iż zawodnik jest zdrowy i nie ma przeciwskazań zdrowotnych uniemożliwiających mu bezpieczny udział we współzawodnictwie sportowym – treningach piłki nożnej, a tym samym w powyższym zakresie uczestniczy w treningu na własne ryzyko i odpowiedzialność;
  6. Zobowiązuje się do każdorazowego niezwłocznego informowania Klubu o zmianie stanu zdrowia zawodnika i wystąpieniu przeciwskazań zdrowotnych uniemożliwiających mu bezpieczny udział we współzawodnictwie sportowym.
  7. Przyjmuję do wiadomości, iż ponoszę całkowitą odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych informacji w zakresie stanu zdrowia zawodnika lub zatajenie przeciwskazań zdrowotnych uniemożliwiających mu bezpieczny udział we współzawodnictwie sportowym, a także nie poinformowaniu Klubu o ich wystąpieniu. Tym samym Klub nie ponosi odpowiedzialności za odniesione przez zawodnika z tego tytułu kontuzje, urazy zdrowia itd..